DUK

Kuo investuotojus gali sudominti Lietuva?


1991 metais Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva nuo 2004-ųjų yra Europos Sąjungos ir NATO aljanso narė. Šalyje cirkuliuoja vieninga ES valiuta – euras.

Pasitraukusi iš Sovietų Sąjungos šalis aktyviai stiprino savo vakarietišką identitetą, įgyvendino daugybę reformų ir iš esmės pertvarkė savo ekonomiką. Tai saugi, laisva, atvira investicijoms šalis, kurioje gamybos sektorius sukuria net apie 25 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Baltijos jūra ir neužšąlantis Klaipėdos uostas, net keturi tarptautiniai oro uostai, vienas kurių gali priimti transatlantinius orlaivius, išplėtotas geležinkelių ir sausumos kelių tinklas, motyvuoti darbuotojai, institucinė pagalba ir įsitraukimas į procesą nuo pirmojo kontakto iki rakto.

Be kita ko, su investuotojais intensyviai dirba ir sėkmės istorijomis dalinasi tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“

Kokias bendras investicijų sąlygas siūlote?


Į ilgalaikį turtą investuodami ne mažiau kaip 1 mln. eurų, jūs pirmuosius 10 metų nemokėsite jokio pelno mokesčio, o per kitus šešerius metus jo tarifas bus tik 7,5 %. Laisvojoje ekonominėje zonoje netaikomas joks nekilnojamojo turto mokestis, taip pat užsienio šalių investuotojams neapmokestinami ir dividendai.

Koks LEZ veikimo principas Lietuvoje?


LEZ mokesčių ir kitų veiklos sąjungos režimas yra įtvirtintas nacionaliniu lygmeniu. Tuo tarpu kiekviena Lietuvoje veikianti LEZ yra patikėta privačiam operatoriui, kuris tiesiogiai dirba su investuotojais ir yra savotiškas jų mentorius. Mes konsultuojame, patariame, padedame pasirinkti optimaliausią sklypą, užtikriname infrastruktūros sprendimus.

Kodėl Šiauliai?


Šiaulių LEZ plotas sudaro 133 hektarus, iš jų užimta arba rezervuota 20 proc.: reklamos stendus gaminantis „Reklamos diktatorius“, inovatyvių odontologijos medžiagų gamintoja „Medicinos linija“, plastikinių langų gamintoja „Plus Windows“, krovinių/hidraulinių liftų gamintoja „Bar Cargolift“, minkštų baldų ir aksesuarų gamybos bendrovė „Vilmers“. Šalia veikia ilgiausią orlaivių kilimo-tūpimo taką turintis Šiaulių oro uostas, galintis priimti transatlantinius orlaivius. Be to, visiškai čia pat driekiasi svarbios geležinkelio linijos bei sausumos kelių maršrutai.

Su kuo dėl investicijų pritraukimo konkuruojate labiausiai?


Mūsų įsitikinimu, dėl investuotojų dėmesio didžiausia konkurencija pirmiausiai vyksta tarpvalstybiame lygmenyje. Augantis investicijų srautas į Lietuvą rodo, kad kaip šalis turime, ką pasiūlyti. Jei Lietuva Jums patiko, siūlome pasigilinti, kokias galimybes Jūsų verslui gali pasiūlyti Šiaulių LEZ: pradedant bendromis sąlygomis ir baigiant individualiu požiūriu į Jūsų poreikius bei išsakomus lūkesčius.
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Žemės sklypai yra pritaikomi prie jūsų poreikių
Šiuo metu veikiančios įmonės Sklypai paruošti nuomai Infrastruktūra Orto nuotrauka